| Length | 4.25 in / 107.95 mm |
| Weight | 1.60 oz./45.36 g. |
| Bowl Height | 1.875 in / 47.625 mm |
| Chamber Depth | 1.5 in / 38.1 mm |
| Chamber Diameter | .75 in / 19.05 mm |
| Outside Diameter | 1.45 in./36.83 mm. |
| Stem Material | Acrylic |
| Filter | |
| Shape | Poker |
| Finish | |
| Material | Corn Cob |
| Country | United States |
- 已从购物车中删除红法官黄金切片3.5盎司,因为它已经下架了。如果您需要帮助,请联系我们
“The Louis Corn Cob Pipe Bent” 已被添加到您的购物车。 查看购物车
Dagner Poker Corn Cob Pipe
$42.49 原价为:$42.49。$40.79当前价格为:$40.79。
The Dagner Poker Corn Cob Pipe from Missouri Meerschaum was designed by Jayson Dagner in the classic poker style with compact dimensions for easy carrying. It features a hardwood insert in the bottom of the bowl, a hardwood shank with a nickel band, and an acrylic stem. This pipe is suitable for leisurely smoking or for clenching while working, and like all poker-style pipes, it will sit upright when set down. It has a straight bit and is non-filtered. Due to the nature of the corn cobs themselves, some chipping on the top edge may occur, which is normal and does not affect how the pipe smokes.
无货
Want to be notified when this product is back in stock?


