| Length | 5 in / 127mm |
| Weight | 0.70 oz./19.84 g. |
| Bowl Height | 1.75 in / 44.45 mm |
| Chamber Depth | 1.25 in / 31.75 mm |
| Chamber Diameter | .625 in / 15.875 mm |
| Outside Diameter | 1.27 in./32.26 mm. |
| Stem Material | |
| Filter | |
| Shape | Billiard |
| Finish | |
| Material | Corn Cob |
| Country | United States |
Tom Sawyer Corn Cob Pipe
$8.99 Original price was: $8.99.$8.63Current price is: $8.63.
The Tom Sawyer Corn Cob Pipe is a nose-warmer style pipe with a short stem and a short black bit. It has a slim, barrel-shaped bowl, is non-filtered, and perfect for a quick 10-minute smoke. Due to the natural corn cob material, minor chipping may appear on the top edge, which is normal and does not affect smoking. These natural imperfections add charm and character, making each pipe unique.
Availability: In stock
Buy More Save More
| Quantity | Price | % Discount |
|---|---|---|
| 3 - 5 | $8.46 | 2% |
| 5 - 9 | $8.37 | 3% |
| 9+ | $8.20 | 5% |
| Weight | 3 oz |
|---|
Related products
-
Missouri Meerschaum
Legend Rob Roy Corn Cob Pipe Straight
$11.25Original price was: $11.25.$10.80Current price is: $10.80. -
Missouri Meerschaum
Legend 5th Avenue Corn Cob Pipe Bent
$11.25Original price was: $11.25.$10.80Current price is: $10.80. -
Cobbit
Wizard Cobbit Corn Cob Pipe
$63.95Original price was: $63.95.$61.39Current price is: $61.39.





