| Length | 6 in / 152.4 mm |
| Weight | 0.90 oz./25.51 g. |
| Bowl Height | 1.75 in / 44.45 mm |
| Chamber Depth | 1.25 in / 31.75 mm |
| Chamber Diameter | .625 in / 15.875 mm |
| Outside Diameter | 1.27 in./32.26 mm. |
| Stem Material | |
| Filter | |
| Shape | Billiard |
| Finish | |
| Material | Corn Cob |
| Country | United States |
“Legend Rob Roy Corn Cob Pipe Bent” has been added to your cart. View cart
Huck Finn Corn Cob Pipe
$8.99 Original price was: $8.99.$8.63Current price is: $8.63.
The Huck Finn Corn Cob Pipe is a non-filtered pipe with a barrel-shaped bowl, short stem, and long amber bit, perfect for a quick 10-minute smoke. The bowl has a light coat of soft yellow varnish for a smooth finish. Due to the natural corn cob material, minor chipping may appear on the top edge, which is completely normal and does not affect the smoking experience. These natural imperfections add unique charm and character to each pipe, making it distinctively yours.
Availability: In stock
Buy More Save More
| Quantity | Price | % Discount |
|---|---|---|
| 3 - 5 | $8.46 | 2% |
| 5 - 9 | $8.37 | 3% |
| 9+ | $8.20 | 5% |
| Weight | 3 oz |
|---|
Related products
-
Missouri Meerschaum
Shenandoah Corn Cob Pipe
$14.99Original price was: $14.99.$14.39Current price is: $14.39. -
Missouri Meerschaum
Dagner Poker Corn Cob Pipe
$42.49Original price was: $42.49.$40.79Current price is: $40.79.





