| Length | 4.75 in / 120.65 mm |
| Weight | 1.60 oz./45.36 g. |
| Bowl Height | 1.875 in / 47.625 mm |
| Chamber Depth | 1.25 in / 31.75 mm |
| Chamber Diameter | .75 in / 19.05 mm |
| Outside Diameter | 1.52 in./38.61 mm. |
| Stem Material | Acrylic |
| Filter | |
| Shape | Acorn/Pear |
| Finish | |
| Material | Corn Cob |
| Country | United States |
“Peterson Flake 1.76oz” has been added to your cart. View cart
“Diplomat 5th Avenue Corn Cob Pipe Straight” has been added to your cart. View cart
Featured Stubby Dark Stain Corn Cob Pipe
$42.49 Original price was: $42.49.$40.79Current price is: $40.79.
The Featured Stubby Corn Cob Pipe from Missouri Meerschaum is a charming yet refined piece that delivers an exceptional smoking experience while fitting comfortably in your hand.
The Featured Stubby Corn Cob Pipe features a generously sized, acorn-shaped bowl with a hardwood bottom, finished in a rich dark stain for a sleek look. Complementing the design is a striking moss green Italian acrylic bit, which not only feels great but also enhances the overall aesthetic with a touch of color, adding a sense of harmony to this well-crafted pipe.
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
| Weight | 2 oz |
|---|
Related products
-
Missouri Meerschaum
Legend Rob Roy Corn Cob Pipe Straight
$11.25Original price was: $11.25.$10.80Current price is: $10.80. -
Missouri Meerschaum
Legend 5th Avenue Corn Cob Pipe Straight
$11.25Original price was: $11.25.$10.80Current price is: $10.80. -
Cobbit
Wizard Cobbit Corn Cob Pipe
$63.95Original price was: $63.95.$61.39Current price is: $61.39.



