| Length | 6 in / 152.4 mm |
| Weight | |
| Bowl Height | 2.125 in / 53.98 mm |
| Chamber Depth | 1.5 in / 38.1 mm |
| Chamber Diameter | .75 in / 19.05 mm |
| Outside Diameter | |
| Stem Material | |
| Filter | 6 mm |
| Shape | |
| Finish | |
| Material | Corn Cob |
| Country | United States |
“Virginia Planter Rob Roy Corn Cob Pipe” has been added to your cart. View cart
Natural Diplomat 5th Avenue Corn Cob Pipe Bent
$20.49 Original price was: $20.49.$19.67Current price is: $19.67.
The Natural Diplomat 5th Avenue Corn Cob Pipe Bent by Missouri Meerschaum is a popular choice among larger, filtered pipes. It features a tall, cylindrical 5th Avenue bowl designed to provide a slightly longer smoking experience. A consistent performer, this pipe accommodates a 6 mm filter and includes a genuine hardwood insert in the bottom of the bowl. Minor rim chipping may occur naturally, adding character without affecting how the pipe smokes.
Availability: In stock
Buy More Save More
| Quantity | Price | % Discount |
|---|---|---|
| 3 - 5 | $19.28 | 2% |
| 5 - 9 | $19.08 | 3% |
| 9+ | $18.69 | 5% |
| Weight | 3 oz |
|---|
Related products
-
Missouri Meerschaum
Missouri Pride Corn Cob Pipe Bent
$8.99Original price was: $8.99.$8.63Current price is: $8.63. -
Missouri Meerschaum
Legend Rob Roy Corn Cob Pipe Bent
$11.25Original price was: $11.25.$10.80Current price is: $10.80. -
Missouri Meerschaum
The Louis Corn Cob Pipe Bent
$32.69Original price was: $32.69.$31.05Current price is: $31.05.





