| Length | 5.75 in / 146.05 mm |
| Weight | 1.10 oz./31.18 g. |
| Bowl Height | 1.75 in / 44.45 mm |
| Chamber Depth | 1.25 in / 31.75 mm |
| Chamber Diameter | .75 in / 19.05 mm |
| Outside Diameter | 1.24 in./31.50 mm. |
| Stem Material | Other |
| Filter | 6mm |
| Shape | Bent Billiard |
| Finish | |
| Material | Corn Cob |
| Country | United States |
“Elf Cobbit Corn Cob Pipe” has been added to your cart. View cart
Iconic Legend 5th Avenue Corn Cob Pipe Bent
$11.25 Original price was: $11.25.$10.80Current price is: $10.80.
Take a step back in time with us to the early 1900’s and meet the Iconic Legend Corn Cob Pipe.
A dark tawny stain and ivory propionate bit make this pipe look quite a bit like its predecessor.
Out of stock
Want to be notified when this product is back in stock?
Buy More Save More
| Quantity | Price | % Discount |
|---|---|---|
| 3 - 5 | $10.58 | 2% |
| 5 - 9 | $10.48 | 3% |
| 9+ | $10.26 | 5% |
| Weight | 3 oz |
|---|
Related products
-
Missouri Meerschaum
Missouri Pride Corn Cob Pipe Bent
$8.99Original price was: $8.99.$8.63Current price is: $8.63. -
Missouri Meerschaum
Legend Rob Roy Corn Cob Pipe Bent
$11.25Original price was: $11.25.$10.80Current price is: $10.80. -
Missouri Meerschaum
Virginia Planter Rob Roy Corn Cob Pipe
$21.99Original price was: $21.99.$21.11Current price is: $21.11. -
Cobbit
Wizard Cobbit Corn Cob Pipe
$63.95Original price was: $63.95.$61.39Current price is: $61.39.



