| Length | 6 in / 152.4 mm |
| Weight | 1.18 oz./33.57 g. |
| Bowl Height | 1.75 in / 44.45 mm |
| Chamber Depth | 1.25 in / 31.75 mm |
| Chamber Diameter | .75 in / 19.05 mm |
| Outside Diameter | 1.32 in./33.53 mm. |
| Stem Material | Other |
| Filter | 6mm |
| Shape | Poker |
| Finish | |
| Material | Corn Cob |
| Country | United States |
The Orion Corn Cob Pipe Straight
$13.99 Original price was: $13.99.$13.43Current price is: $13.43.
The Orion Corn Cob Pipe delivers bold style and timeless sophistication in a straight, filtered design. It is finished with a gleaming brass ferrule paired with a coordinating black filtered bit. Built to be striking, dependable, and effortlessly stylish, this pipe is ready to become a standout favorite in any collection. Like all corn cob pipes, minor chipping may appear along the bowl rim due to the natural material, which is completely normal and does not affect the smoking experience.
Availability: In stock
Buy More Save More
| Quantity | Price | % Discount |
|---|---|---|
| 3 - 5 | $13.16 | 2% |
| 5 - 9 | $13.03 | 3% |
| 9+ | $12.76 | 5% |
| Weight | 3 oz |
|---|
Related products
-
Missouri Meerschaum
Legend 5th Avenue Corn Cob Pipe Straight
$11.25Original price was: $11.25.$10.80Current price is: $10.80. -
Missouri Meerschaum
General Corn Cob Pipe Straight
$21.79Original price was: $21.79.$20.92Current price is: $20.92. -
Missouri Meerschaum
Shenandoah Corn Cob Pipe
$14.99Original price was: $14.99.$14.39Current price is: $14.39. -
Missouri Meerschaum
The Louis Corn Cob Pipe Straight
$32.69Original price was: $32.69.$31.05Current price is: $31.05.




