| Length | 6.25 in / 158.75 mm |
| Weight | 1.60 oz./45.36 g |
| Bowl Height | 1.75 in / 44.45 mm |
| Chamber Depth | 1.5 in / 38.1 mm |
| Chamber Diameter | .75 in / 19.05 mm |
| Outside Diameter | 1.73 in./43.94 mm |
| Stem Material | |
| Filter | 6 mm |
| Shape | Apple |
| Finish | |
| Material | |
| Country | United States |
“Chesapeake Corn Cob Pipe” has been added to your cart. View cart
Zenon Apple Hardwood Pipe Straight
$22.99 Original price was: $22.99.$22.07Current price is: $22.07.
The Zenon Apple Hardwood Pipe Straight is part of the new Back to Our Roots line and features a sturdy, filtered Maple Hardwood Apple Diplomat design that feels good in the hand. It includes a nickel ferrule and comes with the brand’s new rich green Danish bit. The pipe is named in honor of the Lieutenant-governor of what would become the state of Missouri, reflecting its classic inspiration. Designed as a 6 mm filtered pipe, the Zenon represents a blend of traditional craftsmanship and forward-thinking design.
Availability: In stock
Buy More Save More
| Quantity | Price | % Discount |
|---|---|---|
| 3 - 5 | $21.63 | 2% |
| 5 - 9 | $21.41 | 3% |
| 9+ | $20.97 | 5% |
| Weight | 3 oz |
|---|
Related products
-
Missouri Meerschaum
Missouri Pride Corn Cob Pipe Bent
$8.99Original price was: $8.99.$8.63Current price is: $8.63. -
Missouri Meerschaum
Legend 5th Avenue Corn Cob Pipe Bent
$11.25Original price was: $11.25.$10.80Current price is: $10.80. -
Missouri Meerschaum
Diplomat 5th Avenue Corn Cob Pipe Straight
$20.49Original price was: $20.49.$19.67Current price is: $19.67.





